Černý hazard jako nebezpečný fenomén

Černý hazard v České republice se stává závažným problémem, který ovlivňuje ekonomiku i náladu ve společnosti. Mnoho měst se rozhodlo pro prohibiční vyhlášky, které vedou k uzavření legálních provozoven. To ale vytváří nový prostor pro nelegální herny. Takový trend ohrožuje státní příjmy a také přispívá k nárůstu kriminality.

Černý hazard roste a ohrožuje ekonomiku i bezpečnost. Efektivní regulace a spolupráce mohou změnit veřejné mínění a potlačit šedou zónu.
unsplash.com

Je nutné účinně spolupracovat

Podle Miloslava Bohůnka z CEC Praha a.s. je klíčovým krokem pro řešení problému zlepšení spolupráce mezi městy, policií a celní správou. Jen koordinovaná snaha může efektivně lokalizovat nelegální provozovny a minimalizovat jejich dopady. Jednou z cest je také zaměřit se na majitele nebytových prostor, kteří nelegálním provozovnám poskytují zázemí a černý hazard dostává úrodnou půdu.

Změna směrem k větší kvalitě

Legální hazardní trh se v posledních letech významně zkvalitnil. Počet herních zařízení v České republice klesl z necelých 100 000 v roce 2012 na současných přibližně 23 000. Přísná regulační opatření a dodržování zákonných předpisů přinášejí provozovatelům vysoké náklady a také zvyšují transparentnost a bezpečnost hazardních her. I tak ale legální provozovatelé často čelí absurdním pokutám za drobné nedostatky. Mezitím si ale málokdo všímá nelegálních heren.

Dvousečná zbraň regulace

Prohibiční vyhlášky se ukazují jako dvojsečná zbraň. Na jednu stranu sice regulují hazard v konkrétních místech, na druhou stranu ale vytvářejí prostor pro tzv. šedou zónu. Podle Bohůnka je nutné místo plošných zákazů hledat smysluplné regulační nástroje, které podpoří kontrolu legálního trhu a zároveň černý hazard omezí v rozpínání.

Obrat ve veřejném mínění

Rozhodujícím krokem do budoucna je změna veřejného mínění o hazardních hrách. Legální provozovatelé by měli aktivně spolupracovat se státními institucemi, městy a dalšími, aby ukázali, že hazardní hry mohou být součástí regulovaného zábavního průmyslu s nemalým přínosem pro veřejné rozpočty. Potlačení černého hazardu vyžaduje důsledné kroky proti nelegálním provozovnám a neméně změnu přístupu k regulaci, která podpoří kvalitu namísto kvantity.

Zákaz účasti na hazardní hře osobám mladším 18 let. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Nejnovější
Umělá inteligence (AI) mění svět sázení ze dvou důvodů. Za prvé má schopnost zlepšit predikce a personalizovat zážitek hráčů. A ...
Do světa kasinového světa patří jistou měrou i vzdělávání o samotném hazardu. Redakce onlinehazard.cz pro vás dnes připravila krátký článek ...
Známý podnikatel a miliardář Leon Tsoukernik, úzce spjatý s českým světem hazardu, byl nalezen v bezvědomí ve svém sídle v ...

© Copyright 2024 www.onlinehazard.cz | e-mail: info@onlinehazard.cz